top of page

ביחד איתך

ד"ר מיכל דישי גליצקי | ד"ר גילי יובל | ד"ר שרון אלפרן | דפנה סגול

פרויקטי חממה קרן בריאה מחזור ד 2_edited_edited.jpg

תיאור הפרוייקט:

מרפאת "לידות שקטות", בבי"ח ליס, הוקמה במטרה ליצור מודל שיחבר את התמיכה המקצועית רפואית יחד עם התמיכה הנפשית לאחר אובדן הריון ובמהלך ליווי ההריון הבא. קהל היעד אינו מוגבל רק לנשים שחוו אובדן הריון בבית חולים ליס אלא גם עבור נשים שחוו אובדן הריון בבתי חולים אחרים. המרפאה מתמודדת עם פער בין המציאות בשטח לבין הצורך כפי שמופיע בהמלצות משרד הבריאות.

נשים לאחר לידה שקטה מתמודדות עם קושי עצום - האובדן, ריחוק מהסביבה, תחושת הבדידות והכאב. מעבר לקשיים אלו, נשים וזוגות נדרשים לתהליך בירור ביחס ללידה שקטה - מדוע זו התרחשה? ומה סיכוי ההישנות בהריון הבא? 
הריון לאחר אובדן הריון מאוחר, שייך להגדרה של הריון בסיכון גבוה .מעקב הריון זה  מורכב ויש צורך לתת תשומת לב גם להיבט הנפשי וגם למעקב המקצועי הגניקולוגי.  

מטרת הפרויקט ליצור מודל של מרפאה ייחודית הנותנת מענה כולל מקצועי ורגשי לנשים לאחר לידה שקטה או טראומה הקשורה ללידה. כמו כן להגביר את שיתוף הפעולה בין בתי חולים,במרכז ובכלל. לקיים היוועצות משותפת ולהנגיש את המידע הרלוונטי בכדי לשפר את הטיפול באובדן הריון וניהול ההריון הבא. 

צוות הפרוייקט

ד"ר מיכל דישי גליצקי- ( MD, MSc) רופאת נשים בכירה במחלקה לרפואת האם והעובר בית חולים "ליס " ליולדות ונשים המרכז הרפואי תל-אביב-איכילוב.

אחראית על מרפאה משולבת של מחלות כבד בהריון ועל מרפאה ללידות שקטת. רופאה להריון בסיכון גבוה , ומתן יעוץ והערכה טרום הריונית במרכז לבריאות האישה בקופ"ח מכבי השלום. ד"ר דישי-גליצקי מתנדבת בפעילות רפואית במדינות מתפתחות (מיאנמר, נפאל והודו) שמטרתה לשפר את הטיפול בבריאות האישה הילודים תוך כדי דגש על העצמה נשית.

ד"ר גילי יובל- מתמחה שנה רביעית בגינקולוגיה. מעורבת בהקמת החדר האקוטי למתן מענה ראשוני לנפגעי/ות תקיפה מינית בביה״ח. ד"ר יובל התנדבה מספר שנים במרפאת לוינסקי בניידת הנותנת שירות רפואי וסוציאלי לנשים העוסקות בזנות בזירות רחוב ודירות דיסקרטיות. בנוסף, ד"ר יובל מעורבת בליווי פרויקטים במגזר השלישי דרך קרן משפחתית, העוסקת בקידום צעירים בעיקר בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, במגוון תחומים. חברה בהיפ״ם, במסגרתה השתתפתי בסדרת הרצאות בנושא מעגל הפריון, לידה וטראומה מינית.

 

ד"ר שרון אלפרן- מומחית במיילדות וגניקולוגיה . ד"ר אלפרן יזמה והקימה ביחד עם המיילדת אלה וייס את מרפאת "איתך" הפועלת בבית החולים מזה כשנה

המרפאה מספקת מענה במהלך ההריון והלידה לנשים עם היסטוריה של חוויה מורכבת כמו פגיעה מינית ולידות שקטות. יולדת המגיעה למרפאה מקבלת ליווי של צוות רב מקצועי הכולל רופאת נשים מיילדת ועו"סית ובמידת הצורך הפנייה לגורמים מקצועיים נוספים. בנוסף ד"ר אלפרן השתתפה במספר פרויקטים בשיתוף עם לטם (מרכז לטיפול בטראומה מינית באיכילוב) שמטרתם לספק הכשרה וכלים לצוות הרפואי של ליס להתמודדות עם נפגעות תקיפה מינית.

 

דפנה סגול- יזמת בעולמות של בריאות נשים. בעלת ניסיון של 15 שנה בניהול פרויקטים ותהליכים מורכבים במגזר הציבורי והפרטי. ביניהם: תכנון וניהול מבצע חיסוני הקורונה בישראל בראשית דרכו. עברה לידה שקטה לפני כ-3 שנים ופנתה לבית החולים לשפר את התמיכה הניתנת לאור החוויה והקושי האישי.

bottom of page