• Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon
להרשמה לרשימת התפוצה שלנו - לחצי כאן
לתכנית ״בוראות״ לשנת 2018-2019 לחצו כאן
יוצרות שינוי חברתי - קול קוראת להגשת הצעות לפרויקטי

אנחנו מאמינות שיחד, בעבודה משותפת,
ניצור תנועה של נשים למען גופנו ובריאותנו.

שיהיה לכולנו בהצלחה!

צוות קרן בריאה

עדכון: מועד ההגשות לשנת 2017 הסתיים, תודה לכל המגישות.

 

 

קרן בריאה הוקמה כדי לקדם בריאות נשים בישראל. אנחנו פועלות לשיפור מערכת הבריאות בארץ, כדי שזו תתאים לצרכים של נשים מרקעים שונים, וכדי לשפר את השירות, הנגישות והטיפול שאנחנו מקבלות. 
 

תכנית ''בוראות'' נולדה מתוך ההבנה שקיימים בשטח פרויקטים נהדרים לקידום בריאות נשים, שזקוקים לפעמים למשאבים ראשוניים כדי להשפיע באופן רחב. בשנת 2017-2018 נעניק מענקי Seed (מענקי הזנקה) לפרויקטים בנושאי נשים ובריאות, כשמדובר במענק חד-פעמי של עד 20,000 ש"ח לפרויקט. התכנית מתנהלת השנה כפיילוט ראשוני, ולכן יוענקו במסגרתה בין 3-5 מענקים, בתנאי שתהיינה הצעות מתאימות.

לזכרה

התכנית נוצרה בהשראת דפנה מאיר ז"ל - אחות ומדריכת מודעות לפוריות שיזמה במהלך חייה פרויקטים עסקיים וחברתיים רבים, כדי לחשוף נשים למגוון אפשרויות רחב יותר בנוגע לגופן. דפנה ליוותה אותנו בתהליכי ההקמה של קרן בריאה, ותכנית זו מוקדשת לזכרה.

 

מעוניינת להגיש בקשה? לפניך מספר שאלות ותשובות בנוגע לתהליך - נא לקרוא לפני ההגשה.


מי יכולה להגיש הצעה?
אנחנו מקבלות הצעות מארגונים חברתיים, עמותות או התארגנויות עצמאיות. כמובן שנדרשת היכולת לנהל ולהוציא לפועל את הפרויקט.
*הקול קוראת מנוסחת בלשון אישה אך מופנית לכלל המגדרים.

אילו פרויקטים ניתן להגיש? 
הפרויקט צריך לענות על מטרת הקרן, כלומר - פרויקט שנועד להשפיע על מערכת הבריאות בישראל כדי שזו תענה על צרכים של נשים. אפשר להתמקד בצורך רפואי מסוים, כגון- זכויות בלידה, טיפולי פוריות, מחלות מהן סובלות נשים (אנדומטריוזיס, פיברומיאלגיה וכו') ועוד.
הפרויקט צריך להיות ממוקד מאוד ולהתאים להיקף התקציב המוצע. ניתן להגיש פרויקטים חדשים וגם פרוייקטים שכבר נמצאים בשלבי ביצוע. דוגמאות לפרוייקטים אפשריים: כתיבה/קידום של נייר מדיניות שישמש לקידום אג'נדה מול מערכת הבריאות, הפקת קמפיין או סרטון להעלאת מודעות, ארגון כנס, הקמת קבוצת פעולה שתפעל לקידום נושא בריאותי מסוים, הקמת אתר או פלטפורמה אחרת להנגשת מידע בריאותי לנשים וכו'. 

שימו לב - בסבב זה הקרן לא תממן סדנאות או קבוצות העצמה לנשים. בנוסף, אין להגיש פרויקטים שחופפים לפרויקטים הקיימים של הקרן (ראו בדף הבית פירוט אודות הפרויקטים שלנו).

 

איך נבחרים הפרויקטים הזוכים?

הליך השיפוט מתבצע בהצבעה של כולנו - צוות הקרן וחברות ההנהלה.

הקריטריונים העיקריים אותם אנחנו בוחנות בכל פרויקט:

  • מידת ההתאמה בין הפרויקט לבין מטרת הקרן - עד כמה הפרויקט מקדם את מטרת הקרן (כלומר - פרויקט שנועד להשפיע על מערכת הבריאות לטובת נשים).

  • חומרת הבעיה שהפרויקט עוסק בה - עד כמה מדובר בבעיה אקוטית, וכמה נשים מתמודדות עם אותו קושי. 

  • היכולת להגיע להשפעה רחבה, כלומר - כמה נשים יושפעו מהפרויקט ומה פוטנציאל הצמיחה העתידי של הפרויקט.

  • היכולת להוציא לפועל את הפרויקט בהצלחה - קיומה של תכנית עבודה ברורה וסדורה, תקציב מפורט וכו'.


איך מגישות הצעה? 

לפני הגשת הצעה, יש לבחור פרויקט שעונה על הקריטריונים לעיל, לגבש תכנית עבודה מסודרת ולבנות תקציב. לאחר מכן, יש למלא טופס בקשת מענק.
(עמותות - יש לשלוח גם אישור מנהל תקין ודו"ח כספי שנתי אחרון למייל -
ariella@briah.org).
בנוסף, מומלץ לשלוח סרטון קצר (2-3 דקות) למייל -
ariella@briah.org, שבו אתן מספרות על הפרויקט במילים שלכן - זוהי הזדמנות לאפשר לנו לחוות אתכן ואת היוזמה שלכן (אין צורך בסרטון מקצועי, סרטון פשוט שלכן יושבות על הספה ומדברות הוא מצוין!). 
תאריך אחרון להגשת הטפסים והסרטון - 29/06/17.


מה לגבי התקציב?
אין שום בעיה להגיש פרויקט שכל תקציבו מבוסס על המענק המבוקש מקרן בריאה (אפשר גם פרויקטים בעלויות נמוכות יותר מ-20,000 ש"ח, לפעמים יש פרויקטים נפלאים בתקציב נמוך!). מצד שני, אין בעיה להגיש גם פרויקט אשר עלותו גבוהה יותר, והמענק המבוקש מקרן בריאה יכסה רק חלק מהעלות (במקרה הזה, ודאי שצריכים להיות לכן אמצעי מימון משלימים). עם זאת, אנחנו מבקשות לא להגיש פרויקטים בהם המענק המבוקש יכסה פחות משליש מהתקציב השנתי של הפרויקט (כלומר, פרויקט שתקציבו השנתי הוא מעל 60,000 ש"ח).

הפרוצדורה, או - איך זה עובד?
בשלב הראשון יש למלא את טופס הבקשה ולשלוח סרטון (כמפורט לעיל).
בשלב השני נדון בהצעות השונות, ויכול להיות שנרצה להיפגש/ לשוחח איתכן בטלפון.
בשלב השלישי, הנהלת הקרן תתכנס ותבחר את ההצעות הזוכות בהתאם לקריטריונים שפורטו לעיל. כל הצעה תקבל תשובה דרך המייל, גם במקרה והבקשה נדחית. תשובות סופיות ינתנו באוקטובר 2017. ארגונים שיקבלו מענק יתבקשו להגיש דו"ח רבעוני קצר ולהיפגש עם נציגות הקרן פעם בחצי שנה לעדכון. מעבר לכך, נשמח לסייע, לעודד ולתמוך בפרויקט במידת יכולתנו.

 אם יש שאלות לאורך הדרך, או שאתן לא בטוחות אם להגיש, אנחנו זמינות במייל