הריון ולידה בימי קורונה

Artboard 110@3x.png

עוברות את זה יחד

על הפרוייקט: 

התקופה שלאחר הלידה היא תקופה אינטנסיבית רגשית לכל אישה, ונשים רבות חשות עצבות, חרדה, תשישות, אשמה או מועקה. כעת בצל משבר הקורונה נוספו אתגרים חדשים כמו ריחוק מהמשפחה המורחבת, בידוד בבית, חרדה בריאותית - שעשויים להעצים עוד יותר את הקשיים הקיימים ממילא לאחר לידה. 

 

מצד שני, הפעילות בטיפת חלב ובקופות חולים מצומצמת, מי שאמונים בשגרה על איתור נשים עם סיכון לדיכאון/חרדה לאחר לידה. כלומר יותר אתגרים, פחות איתור - נשים שחוות קושי עשויות ליפול בין הכיסאות.

מקדמות שינוי בשטח

לאור הפער שנוצר בנינו מערכת מקוונת לאיתור ראשוני של נשים שחוות קשיים לאחר לידה. המערכת כוללת שאלון מקוון (בדומה לשאלון המועבר ידנית בדר"כ בטיפת חלב) המאפשר לנשים לענות על השאלון בביתן ולהבין היכן עומדות והאם כדאי להן לפנות לסיוע מקצועי.

 

בנוסף כולל האתר רשימה של מענים קהילתיים (עמותות, קבוצות פייסבוק) ושל מענים מקצועיים יותר (טיפול רגשי, מרפאות) הזמינים אונליין בתקופת הקורונה.

 

הפרויקט נוצר כפיילוט במטרה לבחון אם ישנן נשים שמעדיפות לענות על השאלון באופן מקוון במקום למול אחות טיפת חלב. בסופו של דבר אנחנו שואפות שהמערכת תוטמע בתוך טיפת חלב/קופות חולים, כדי לאפשר לנשים שמעוניינות בכך לקבל איתור אונליין וסיוע מיידי במקרים של דיכאון לאחר לידה, גם בימי שגרה.

לעמוד הפרוייקט